BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs megállapodás a bérajánlásról

2001. november 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sikerült megállapodni az Országos Munkaügyi Tanács (OMT) szerdai ülésén a jövő évre országosan ajánlandó keresetemelés mértékéről, a tárgyalást a munkavállalói, munkaadói és kormányzati oldal jövő héten folytatja. Az MTI tudósítása szerint a munkavállalók kezdetben 10-13 százalékos ajánlást akartak elérni, míg a munkáltatók 6-8 százalékról nyitottak. A tárgyalás végére az álláspontok 9-12, illetve 7-9 százalékra puhultak, de a megállapodás még messze van. A megbeszélésen a munkáltatók a minimálbér által rájuk rótt terhekkel érveltek, a munkavállalók pedig alábecsültnek mondták a jövő évi 4-6 százalékos inflációs prognózist.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet