BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gázpiac 2003-ban lesz nyitott a nagyfogyasztóknak

2001. november 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gázpiac várhatóan 25 százalékig nyílik meg az első lépcsőben, 2003 januárjában, a legnagyobb fogyasztók számára - mondta Hegedűs Éva, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára egy nemzetközi olaj- és gázkonferencián. A gázpiac liberalizációját is megfogalmazó törvény tervezetét a tervek szerint decemberben tárgyalja a kormány, de nem kizárt, hogy a parlament csak a jövő év második felében szavaz róla.
A gázpiac liberalizációjának célja, hogy megszűnjön az iparágban a monopólium és a fogyasztók szabadon választhassanak a szolgáltatók között. A versenyben kialakult árak várhatóan kedvezőbbek lesznek, mint a jelenlegiek - mondta a helyettes államtitkár. Kezdetben csak a legnagyobb fogyasztók - a belföldi fogyasztás 25 százalékát kitevő cégek - kapnak lehetőséget arra, hogy megválasszák, honnan vásárolják - nem szabott áron - a gázt. A lakossági piacon a Mol és a gázszolgáltatók ellátási felelőssége megmarad, az árak meghatározása pedig továbbra is a kormány hatáskörébe tartozik. A további liberalizációról a kormány később dönt.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet