BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változtatnák az adótáblát?

2001. november 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országgyűlés költségvetési bizottságának tegnapi ülésén támogatták, hogy megváltozzon a jelenlegi adótábla. Meglátásuk szerint ugyanis a személyi jövedelemadót fizető állampolgárok 60 százaléka jelenleg a legmagasabb adósávba tartozik. Módosításuk eredményeként az adózók közel 90 százalékának a 25 százalékos adósávba kellene tartoznia. E törvénymódosításban a szocialista képviselők azt is szeretnék elérni, hogy a magánnyugdíjpénztárak tagjai 6-ról 8 százalékra növelhessék befizetéseik arányát.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet