Az Axelero széles körű belső vizsgálatot indított és ismeretlen tettes ellen feljelentést tett - közölte az internetszolgáltató közleményben szerdán az MTI-vel, elismerve, hogy néhány hónappal ezelőtt feltörték rendszerét, amelynek során a támadók bizalmas adatokhoz férhettek hozzá. A társaság egyben arra kéri ügyfeleit, hogy változtassák meg jelszavaikat. A közlemény szerint hétfőn egy weboldal jelent meg az egyik ingyenes tárhelyszolgáltatónál, amely azt állította, hogy komputerkalózok hatoltak be az Axelero szerverére és onnan bizalmas adatokat - egyebek között előfizetői jelszavakat - tulajdonítottak el. Kedden az oldalon újabb adatok - közöttük 35 előfizetői azonosító és jelszó - jelentek meg, amelyek visszaélésre is alkalmat adhatnak. A közzétevő személy vagy csoport azt állította az ott leírtakban, hogy ehhez hasonló információkkal a bemutatottakon túl is rendelkezik. A közzétett jelszavak tulajdonosaival a vállalat munkatársai azonnal felvették a kapcsolatot - ismerteti az Axelero. A jelszócsere mellett ugyancsak fontos, hogy a felhasználók saját számítógépeiket is védjék az illegális behatolásoktól és vírusoktól.
