Jövőre 2,2 milliárd forint jut az agrár-környezetvédelmi programra, de a zöldtárca további 300-350 millió forinttal kívánja növelni a keretet - jelentette be Turi-Kovács Béla környezetvédelmi miniszter sajtótájékoztatón tegnap. A feladatokra a pályázatokat az agrártárca a Környezetvédelmi Minisztérium közreműködésével várhatóan decemberben írja ki. A program keretében az agrártermelők a földalapú normatív támogatással együtt akár mintegy 40 ezer forint támogatásban is részesülhetnek hektáronként.
L. L.
