BUX 138839.16 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőnek a biztonsági kiadások

2001. szeptember 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány 19,2 milliárd forinttal megemeli a biztonsági célú kiadásokra szánt összeget - jelentette be Pintér Sándor belügyminiszter a kormányülést követő keddi sajtótájékoztatón. E döntésre azért kényszerült rá a kormány, mert az Egyesült Államokat ért támadás miatt Magyarországon is fokozni kell a biztonsági intézkedéseket.

A fokozott biztonsági intézkedések részeként tovább erősítették a taszári NATO-bázis külső védelmét. A biztonsági erők túlórapénze mellett - amely országos szinten a 19 milliárd forintos többletkiadás egyharmadát teszi ki - technikai fejlesztéseket is finanszíroznak az összegből, egyebek mellett korszerűsítik a különleges egységek fegyverzetét. Pintér megjegyezte, hogy Magyarország ezres nagyságrendben vásárol különleges géppisztolyokat, és golyóálló mellényeket is beszerez a tárca. Ezenkívül korszerűsítik a biztonsági szervek, illetve a határőrizet kommunikációs rendszerét. Külön forrást igényel a Magyarországra menekült afgánok biztonságának ellátása is - tette hozzá a miniszter. A tervezett intézkedések forrásigényét a kormány a 48 milliárd forinttal megemelni tervezett általános tartalékból fedezi. A 19,2 milliárd forinthoz a felhasználás mértékében jut hozzá a belügyi tárca, s rajta keresztül a többi résztvevő: a rendőrség, a határőrség, valamint a Bevándorlási Hivatal.
A tegnapi kormányülésen Matolcsy György gazdasági miniszter ismertette azt a tanulmányt, amely arra keresi a választ, hogy a világgazdaság lassulása mellett a magyar gazdaság miként őrizheti meg növekedési ütemét. Borókai Gábor kormányszóvivő elmondta, hogy a középpontban a beruházások növelése áll, főként az eddig is preferált ágazatokban, vagyis az autópálya- és hídépítés, valamint az otthonteremtés területén.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet