Az egységes hírközlési törvény életre hívta a döntőbizottságot. A tagságra mintegy ötvenen pályáztak, a következő időben derül ki, hogy kik lesznek a 12 fős testület tagjai - mondta Frischmann Gábor, a Hírközlési Főfelügyelet (HíF) frissen kinevezett elnöke. Orbán Viktor miniszterelnök szeptember 20-i hatállyal nevezte ki Frischmannt. A hatéves megbízatásról szóló dokumentumot pénteken adta át Stumpf István kancelláriaminiszter, aki elmondta, hogy a szervezet mielőbbi átalakítását tartja az új vezető legfontosabb feladatának. A kancelláriaminiszter szerint a HíF lesz az elektronikus kormányzat első intézménye. Az új elnök szerint december 23-ra kialakul az új szervezet. A kormány által az elektronikus közbeszerzésről szóló, napokban elfogadott és a parlamentnek benyújtott törvényjavaslat után már nem valószínű, hogy újabb informatikai törvényjavaslat is a plénum elé kerülne még ebben a ciklusban. A kormányzat törekvése ugyanakkor, hogy az internet tartalmát szabályozó törvény is mielőbb megszülessen. Ennek előkészítésénél számítanak az Országos Rádió és Televízió Testület munkájára is - mondta Stumpf.
(NAPI)
