A NAPI Gazdaság értesülései szerint a jövőben jóval nagyobb teret kívánnak biztosítani a dömping és szubvenció elleni, a magyar acélipar és -piac védelmét célzó intézkedéseknek (pontosabban azok lehetőségének) a hazai illetékes főhatóságok. Többek között ez is szóba került azon a tegnapi egyeztetésen, amelyen Balás Péter külügyi és Pongorné dr. Csákvári Marianna gazdasági minisztériumi helyettes államtitkárok, illetve Tóth László, a Magyar Vas- és Acélipari Egyesülés (MVAE) elnöke, a Dunaferr vezérigazgatója vett részt. A két tárca és az MVAE vezető szakértői javaslatokat dolgoznak ki, hogy az acélipari piacvédelmi lehetőségeket újra megfontolják; az Európai Unió, a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) és a nemzetközi kereskedelem szabályait figyelembe véve megvizsgálják, mit tehet Magyarország az itthoni cégek védelmében (a komoly acélipari potenciállal rendelkező Oroszország és Ukrajna nem tagja a WTO-nak).
Sz. I. M.
