Az ideinél lényegesen több minőségi támogatást szeretnének jövőre a fűszerpaprika-termelők - mondta Márkus Ferenc, az Országos Fűszerpaprika Terméktanács elnöke hétfőn. Az idén a termelők a minőségi paprika előállításáért kilogrammonként 7 forint támogatást kapnak. Annak érdekében azonban, hogy a termelés rentábilis legyen, ennek legalább a duplájára lenne szükség. A marketingtámogatást is növelné a terméktanács, mivel az export támogatása az idén a felére csökkent a múlt évi, kilogrammonkénti 60 forinthoz képest. A forint erősödése pedig várhatóan mintegy 300 millió forintos kiesést okoz az exportőröknek ebben az évben.
