BUX 138439.98 -0,76 %
OTP 44340 -1,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén megduplázódhat a használtautó-import

2001. szeptember 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Augusztusig 21 600 használt autót, a tavalyi mennyiség három és félszeresét hozták be Magyarországra, így várhatóan az egész évben a tavalyi duplája, azaz 32 ezer személygépkocsi érkezhet az országba - mondta Fekete Attila, az importautók kizárólagos vámkezelését végző 7-es számú vámhivatal parancsnokhelyettese az MTI-nek.
A jelentős növekedés részben azzal magyarázható, hogy idén januártól az Európai Unió országaiból érkező új és használt autóknál is eltörölték a 2-11 százalékos vámot, sőt a kereskedelmi forgalomban idén már az import mennyiségét sem korlátozzák.
Tavaly összesen 16 ezer használt autót vámkezeltek, mintegy 11 300-at kereskedelmi, míg 4700-at magánforgalomban. Ez az arány az idei év első hét hónapjában sem változott. Kereskedelmi forgalomban a járművek 70 százaléka 4 évesnél idősebb, átlagosan 5-8 éves, míg a magánimportban a személygépkocsik 98 százaléka korosabb 4 évesnél, nagy részük 8-12 esztendős.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet