Október közepétől Magyarország csatlakozik az új páneurópai információs szupersztrádához. Az Oktatási Minisztérium Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Irodája (NIIF) és a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) Informatikai Kormánybiztosságának közös beruházásaként létrejövő új optikai hálózat pedig 2001. december közepétől az eddigieknél nagyságrendekkel gyorsabb (másodpercenként 2,5 gigabites sebességű) adatátvitelt tesz lehetővé csaknem félmillió kutatási-oktatási felhasználó számára. A MeH 500 millió forinttal járult hozzá a programhoz – mondta Stumpf István kancelláriaminiszter csütörtökön. Az OM NIIF Irodája a magyarországi optikai internet kiépítésére csütörtökön szerződést kötött az e célból kiírt közbeszerzési eljárás nyerteseivel, a Matáv Rt.-vel és a V-com Rt.-vel. A Matáv építi ki az NIIF nagy sebességű hálózatát hat egyetemi város és Budapest között, a V-com pedig a nyolc budapesti, valamint a gödöllői végpontot hozza létre.
D. J.
