BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigabites hálózat épül internetfelhasználóknak (Kimaradt!!)

2001. szeptember 6. csütörtök, 15:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Október közepétől Magyarország csatlakozik az új páneurópai információs szupersztrádához. Az Oktatási Minisztérium Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Irodája (NIIF) és a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) Informatikai Kormánybiztosságának közös beruházásaként létrejövő új optikai hálózat pedig 2001. december közepétől az eddigieknél nagyságrendekkel gyorsabb (másodpercenként 2,5 gigabites sebességű) adatátvitelt tesz lehetővé csaknem félmillió kutatási-oktatási felhasználó számára. A MeH 500 millió forinttal járult hozzá a programhoz – mondta Stumpf István kancelláriaminiszter csütörtökön. Az OM NIIF Irodája a magyarországi optikai internet kiépítésére csütörtökön szerződést kötött az e célból kiírt közbeszerzési eljárás nyerteseivel, a Matáv Rt.-vel és a V-com Rt.-vel. A Matáv építi ki az NIIF nagy sebességű hálózatát hat egyetemi város és Budapest között, a V-com pedig a nyolc budapesti, valamint a gödöllői végpontot hozza létre.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet