BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Chikán szerint „a béka feneke alatt vagyunk”

Bírálta a jelenlegi kormánypolitikát az Orbán-kabinet első gazdasági minisztere, Chikán Attila. A közgazdaság-tudományi egyetem rektora egy tegnapi konferencián pozitívan nyilatkozott a Széchenyi tervről, amelyből azonban hiányolta a befektetések ösztönzését.

2001. szeptember 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország néhány éve még a régió a pénzügyi központja akart lenni, ehhez képest most „a béka feneke alatt vagyunk” - mondta Chikán Attila, az Orbán-komány első gazdasági minisztere a Dunaferr tegnapi konferenciáján. Szerinte a befektetések ösztönzésére lenne szükség, a budapesti tőzsde helyzete ugyanis tragikus. Chikán örvendetesnek tartja, hogy immár kormányzati szinten is intézkedéseket fontolgatnak az ügyben.
A magyar gazdaság a rektor szerint EU-érett, de a piac alulfejlett, működési mechanizmusa pedig csak nagy vonalakban hasonlít az unióban megszokottra. Az exminiszter kifejtette: az EU-normák bevezetése nyomán tízezrével szűnhetnek meg a magyar kisvállalkozások, amelyeket nem készítenek fel a belépés következményeire. Chikán az energiapolitika kapcsán hangsúlyozta: semmi jó nem származik abból, ami most folyik Magyarországon, ezért regulációs reformra van szükség.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet