Decemberben lesz az első tárgyalás abban a perben, amelyet Magyarország indított a tiszai szennyeződéseket okozó, ausztrál-román tulajdonú nagybányai Aurul cég ellen a 29,3 milliárd forintos kár megtérítéséért - mondta Gönczy János, a Tisza-Szamos Kormánybiztosi Iroda vezetője a hétvégén egy nyíregyházi konferencián. A múlt évi cián- és nehézfém-szennyeződések után a folyók élővilága már regenerálódott, de változatlanul igen érzékeny, további védelmet igényel minden érintett részéről - mondta Gönczy.
