BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén nullszaldót ért el a Magyar Nagydíj

Nullszaldóval zárult az idei Forma-1-es futam a Hungaroringen, a verseny három napján több mint 200 ezer néző volt a mogyoródi pályán, a jegybevétel elérte a 3,1 milliárd forintot, amit 400 millió forint állami támogatás egészített ki. A Magyar Nagydíj szervezési költsége, a jogdíjak, valamint a szükséges beruházások összege felemésztette a befolyt pénzt.

2001. augusztus 24. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az augusztus 17-19. között megrendezett magyarországi Forma-1-es futamot összesen több mint 200 ezer néző tekintette meg, ami rekordnak számít, korábban ugyanis 180 ezer volt a maximális nézőszám - jelentette be Héder Barna, a Hungaroring Rt. ügyvezető igazgatója. A pálya mellett összesen 60 ezer ülőhely van, s ezek közül az idén csak 7 ezer maradt üresen. A nézők 90 százaléka külföldről érkezett. A belföldiek számára biztosított Forma 1 Club kedvezményes jegyet összesen 10 ezren vásárolták meg, tavaly ebből 7500-at adtak el. A háromnapos rendezvény jegyeinek értékesítéséből a tavalyi 2,7-2,8 milliárd forint után idén 3,1 milliárd forintja származott a Hungaroring Rt.-nek, amit 400 millió forintos állami támogatás egészített ki. Héder megjegyezte, hogy 1992-ben még csak 185 millió forint folyt be a jegyek eladásából. Palik László, a Hungaroring Rt. elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy az előzetes számítások szerint nullszaldós volt az idei futam, mivel az említett bevételből 2,83 milliárd forintot fizettek ki a szervezési költségekre, illetve a jogdíjakra, ide értve a Bernie Ecclestone-nak fizetett - meg nem nevezett - összeget. Palik ugyanakkor megjegyezte, hogy az új, a 2002-2006 közötti versenyekre vonatkozó szerződés értelmében a korábbiaknál nagyobb összeg illeti meg Ecclestone-t. Az előbbi 2,8 milliárdos kiadáson túl csaknem 700 millió forintot fordítottak fejlesztésekre.
Gaál Attila vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy a lelátó bővítésére, lefedésére 241 milliót költöttek, a Millenniumi torony építésére 253 millió, a főépület belső átalakítására 38, a depó bővítésére 93 millió forintot, a nézőtéri út kiépítésére pedig 10 milliót fordítottak. Közlekedési, közbiztonsági szempontból is zavartalan volt a verseny, az említett 200 ezer néző, illetve az 50-60 ezer gépkocsi közlekedéséről 2000 rendőr gondoskodott - jegyezte meg Ignácz István, Pest megye rendőrfőkapitánya.
Palik elmondta, hogy a jövő évi futam versenynaptárát ősszel állítják össze, s Magyarország 2002-ben is az ideihez hasonló időpontot céloz meg. A vezérigazgató lapunk érdeklődésére megjegyezte, hogy a 2006-2011 közötti futamok magyarországi megrendezéséről szóló szerződést várhatóan október-novemberben írják alá.
Diószegi József

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet