Az Egészségügyi Minisztérium azt tervezi, hogy szeptembertől jelentősen megemeli a kórházak számára folyósított betegcsoportonkénti finanszírozási díjat - jelentette be Mikola István. Az egészségügyi miniszter az emelés mértékét nem árulta el, azt augusztus 28-án, a Pénzügyminisztériummal történő egyeztetést követően kívánja nyilvánosságra hozni. A miniszter szerint az emelést a tárca racionális gazdálkodása, a gyógyszerpiac szereplőivel a közelmúltban kötött költségtakarékos megállapodásai, valamint a kormány azon döntése tette lehetővé, amelynek nyomán az ágazat 5,6 milliárd forint pluszforráshoz jutott.
