BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb támogatást kapnak a kórházak

2001. augusztus 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egészségügyi Minisztérium azt tervezi, hogy szeptembertől jelentősen megemeli a kórházak számára folyósított betegcsoportonkénti finanszírozási díjat - jelentette be Mikola István. Az egészségügyi miniszter az emelés mértékét nem árulta el, azt augusztus 28-án, a Pénzügyminisztériummal történő egyeztetést követően kívánja nyilvánosságra hozni. A miniszter szerint az emelést a tárca racionális gazdálkodása, a gyógyszerpiac szereplőivel a közelmúltban kötött költségtakarékos megállapodásai, valamint a kormány azon döntése tette lehetővé, amelynek nyomán az ágazat 5,6 milliárd forint pluszforráshoz jutott.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet