Belga vadászrepülőgép-ajánlat érkezett a kormányhoz, ezzel az Egyesült Államok, Svédország és Törökország után immár négyre bővült a Magyarországnak harci gépeket kínáló országok száma. Erdélyi Lajos, a HM szóvivője az MTI-nek megerősítette az ajánlat létezését, de nem árulta el, hogy mennyi és milyen típusú gépről van szó. A közszolgálati televízió híradója ugyanakkor tudni véli, hogy 18 darab felújítandó, A, B és C típusú F-16-os vadászrepülőről szól az ajánlat.
A belga F-16-osok már akkor is szóba kerültek, amikor tavaly augusztusban Magyarországon járt André Flahaut, a királyság védelmi minisztere. Flahaut akkor úgy fogalmazott: „Jelenleg kihasználatlanok ezek a repülőgépek, tehát sem Belgium, sem a NATO számára nem hasznosak, így logikus lenne, ha más ország rendelkezésére bocsátanánk azokat. Én senkinek nem tettem ajánlatot, egyszerűen megemlítettem, hogy ezek a gépek léteznek, számolni is lehet velük, amikor a NATO országai a harcképességüket, védelmi képességüket vizsgálják”.
