BUX 139454.80 0,43 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre nagyobb a vadászgépválaszték

A Honvédelmi Minisztérium szóvivője megerősítette, hogy Belgium használt F-16-os vadászrepülőgépek bérletére tett ajánlatot Magyarországnak. Az ajánlat részletei egyelőre nem ismertek, így az sem tudható, hogy mennyi és milyen korú repülőgépről van szó.

2001. augusztus 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Belga vadászrepülőgép-ajánlat érkezett a kormányhoz, ezzel az Egyesült Államok, Svédország és Törökország után immár négyre bővült a Magyarországnak harci gépeket kínáló országok száma. Erdélyi Lajos, a HM szóvivője az MTI-nek megerősítette az ajánlat létezését, de nem árulta el, hogy mennyi és milyen típusú gépről van szó. A közszolgálati televízió híradója ugyanakkor tudni véli, hogy 18 darab felújítandó, A, B és C típusú F-16-os vadászrepülőről szól az ajánlat.
A belga F-16-osok már akkor is szóba kerültek, amikor tavaly augusztusban Magyarországon járt André Flahaut, a királyság védelmi minisztere. Flahaut akkor úgy fogalmazott: „Jelenleg kihasználatlanok ezek a repülőgépek, tehát sem Belgium, sem a NATO számára nem hasznosak, így logikus lenne, ha más ország rendelkezésére bocsátanánk azokat. Én senkinek nem tettem ajánlatot, egyszerűen megemlítettem, hogy ezek a gépek léteznek, számolni is lehet velük, amikor a NATO országai a harcképességüket, védelmi képességüket vizsgálják”.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet