Az előrejelzések szerint az idén 7-8 millió tonna kukoricatermésre lehet számítani, 40-50 százalékkal többre, mint az előző évben - mondta az MTI-nek Kováts Béla, az Országos Gabona Terméktanács ügyvezetője. A termelők - a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium rendelete alapján - a kukorica-vetésterületüket augusztus 31-éig jelenthetik be a megyei FVM-hivatalokban. Ez az előfeltétele a garantált áron történő állami felvásárlásnak. A szakember szerint a termelők akár 500 ezer tonnát is felajánlhatnak az államnak megvételre, annak ellenére, hogy a 14 ezer forintos tonnánkénti garantált ár alacsony.
