A postahivatalok augusztus 15-én a szokásos rend szerint tartanak nyitva, vagyis a munkanapnak megfelelően folyik majd az előfizetéses hírlapterjesztés, a levél- és csomagküldemények kézbesítése. A kormány augusztus 15-én mentesítené a munkavégzés alól az országos hatáskörű szervek, a fővárosi és a megyei közigazgatási hivatalok dolgozóit és ezt javasolja a privát szektor munkaadóinak is. Az erről szóló kormányhatározat a tervek szerint a pénteki Magyar Közlönyben jelenik meg. A kormányhatározat szerint a munkavégzés alól mentesítettek járandósága tekintetében a mentesítés napja munkában töltött időnek számít. Az ezen a napon történő munkavégzés munkanapon végzett munkának számít. Az MTI szerint a mentesítés nem terjed ki azon foglalkozási körökre, ahol folyamatosan ellátandó, halaszthatatlan feladatok elvégzéséhez, illetve az aznapra kitűzött eljárási cselekmények lefolytatásához a szükséges létszámot biztosítani kell. Nem érinti továbbá a közigazgatási határidőket és azok számítását. A kormány a millenniumi év lezárásának méltó megünneplése miatt javasolja a munkaszüneti nap beiktatását, amely csak erre az egy alkalomra szólna.
