BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A posta nyitva tart augusztus 15-én

2001. augusztus 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A postahivatalok augusztus 15-én a szokásos rend szerint tartanak nyitva, vagyis a munkanapnak megfelelően folyik majd az előfizetéses hírlapterjesztés, a levél- és csomagküldemények kézbesítése. A kormány augusztus 15-én mentesítené a munkavégzés alól az országos hatáskörű szervek, a fővárosi és a megyei közigazgatási hivatalok dolgozóit és ezt javasolja a privát szektor munkaadóinak is. Az erről szóló kormányhatározat a tervek szerint a pénteki Magyar Közlönyben jelenik meg. A kormányhatározat szerint a munkavégzés alól mentesítettek járandósága tekintetében a mentesítés napja munkában töltött időnek számít. Az ezen a napon történő munkavégzés munkanapon végzett munkának számít. Az MTI szerint a mentesítés nem terjed ki azon foglalkozási körökre, ahol folyamatosan ellátandó, halaszthatatlan feladatok elvégzéséhez, illetve az aznapra kitűzött eljárási cselekmények lefolytatásához a szükséges létszámot biztosítani kell. Nem érinti továbbá a közigazgatási határidőket és azok számítását. A kormány a millenniumi év lezárásának méltó megünneplése miatt javasolja a munkaszüneti nap beiktatását, amely csak erre az egy alkalomra szólna.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet