BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb gyorsforgalmi utakról döntött a kormány

A kormány 10-ről 15 évre hosszabbította meg a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztési tervét, ennek keretében mintegy 200 kilométer útvonal épül. A kormány szándéka, hogy állami tulajdonban legyenek az autópályák, ennek érdekében tárgyalásokat folytatnak az M5-ös beruházójával, az Alföld Koncessziós Autópálya Rt.-vel, amely minden bizonnyal nem építi ki az országhatárig az autópályát, helyette 2003 után az állam végzi el a beruházást.

2001. augusztus 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány Mezőkövesden tartott kihelyezett ülésén 2015-ig meghosszabbította a gyorsforgalmi úthálózat korábbi 10 éves, vagyis 2010-ig tartó fejlesztési tervét - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök az ülést követően. A 15 éves koncepció részleteit 2001 októberéig kell elkészítenie a közlekedési tárcának. Ebben várhatóan még nem szerepel az egyes beruházások finanszírozási terve, ám a 2005-ig tartó építkezések költségeit részletesen meghatározzák. A 15 éves programban a már korábban elhatározott fejlesztéseken túl Budapest és Székesfehérvár között megépítik az M7-esen a bal pálya harmadik sávját, valamint kiépül egy kétszer kétsávos gyorsforgalmi út Zamárditól az országhatárig. Elkészül az M0-s körgyűrű északi szektora, ami a 2-es utat köti össze a 11-es úttal és a beruházás részeként felépül egy Duna-híd is. Az M8-as Veszprém-Szolnok közötti szakasza, valamint az M30-as Miskolctól a szlovák határig tartó szakasza is része az új fejlesztési tervnek - mondta Fónagy János, a közlekedési tárca vezetője. Nem a gyorsforgalmi úthálózat része, de ehhez kapcsolódóan négy sávosra bővítik az Albertirsa-Szolnok közötti 4-es főutat, továbbfejlesztik a 26-os út Miskolc-Kazincbarcika szakaszát, elkészül a 63-as út Székesfehérvárt elkerülő szakasza. A miniszter kiemelte, hogy a szerződésben meghatározott határidőre befejeződik az M3-as Füzesabony-Polgár közti szakaszának építése, s ugyancsak erre az időpontra elkészül az M7-es Budapest-Zamárdi közötti szakaszának felújítása, illetve a hiányzó pályaszakasz kiépítése. Az M9-es út, vagyis a szekszárdi Duna-híd és a hozzá kapcsolódó mintegy 20 kilométeres út előkészülete folyamatban van, jelenleg a földmunkákat végzik. Baranyay László, a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy egy három magyarországi bank alkotta konzorciummal tárgyalnak a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztéséhez 2001-2002 között nyújtandó hitelek folyósításáról. A hitelintézeteket nem kívánta megnevezni, ugyanakkor elmondta, hogy a tárgyalás gyakorlatilag a szerződés aláírása előtti fázisában tart. Úgy tudjuk, hogy a Nemzeti Autópálya Rt. 180 milliárd forint hitelt kíván felvenni az idei és a jövő évi beruházások finanszírozására a CIB, a Külkereskedelmi Bank és az OTP alkotta konzorciumtól.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet