BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

További tízmilliárd forint támogatás a turizmusnak

A kormány keddi ülésén elfogadott fejlesztési koncepciója szerint 2010-ig megnégyszereződhet a turizmus bevétele, s a jelenleginek duplájára nőhet a foglalkoztatottak száma. A tegnapi ülésen 10 milliárddal megemelték azt a 18 milliárd forintos keretet, amelyet a termálfürdők fejlesztésére, illetve az ezekhez kapcsolódó kereskedelmi szálláshelyek kialakításának támogatására használhatnak fel a pályázók.

2001. július 31. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány tegnapi hajdúszoboszlói kihelyezett ülésén 10 milliárd forinttal megemelte a Széchenyi terv keretein belül a termálfürdők és az ezekhez kapcsolódó kereskedelmi szálláshelyek kialakítására fordítható támogatási összeget - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök az ülést követő tájékoztatón. A 10 milliárd forintot a központi költségvetés többletbevételeiből fedezik - egészítette ki a NAPI Gazdaságnak Matolcsy György gazdasági miniszter. Eddig termálfürdők fejlesztésére 10 milliárd forint, míg a szálláshelyek kialakítására 8 milliárd forint állt rendelkezésre. A miniszter általában sikeresnek nevezte a Széchenyi tervet, eddig ugyanis a 36,5 milliárd forintos állami támogatás 186,3 milliárd forint beruházást eredményezett.

A kormány elfogadta az egészségturizmus 10 éves fejlesztési koncepcióját, amelynek célja, hogy Magyarország e téren az évtized végére Európa legsikeresebb országai közé kerüljön. Ez idő alatt a tervek szerint négyszeresére nő a turizmus bevétele, amely tavaly 3,7 milliárd euró volt. A kabinet arra is számít, hogy a turisták egy főre eső átlagos napi költése, ami jelenleg 160 euró, megduplázódik 2010-ig. A várakozások szerint szintén kétszeresére nőhet a turisták által Magyarországon eltöltött napok száma, ami ma személyenként átlag 3,1 nap. A koncepció megvalósulása esetén 90-100 ezerre bővülhet a most 40-50 ezres foglalkoztatotti létszám az egészségturizmusban.
Orbán Viktor elmondta, hogy idő hiányában nem volt napirenden a külföldiek által zsebszerződéssel megvásárolt magyarországi földterületek visszavásárlásáról. Arról, hogy milyen jogi formát hozzanak létre, vagy már létező szervezet vásárolja-e fel a földeket, ma tárgyal a kabinet.
A kormányülést követően nyilvánvalóvá vált, hogy amenynyiben Románia Észak-Erdély felé, Magyarország irányába építené ki a tervezett autópályát, a magyar állam beszállna a beruházásba.
A miniszterelnök elképzelhetőnek tartotta, hogy a két ország közös beruházásában vagy a két ország vállalkozóinak részvételével épüljön meg az említett erdélyi autópálya-szakasz.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet