A román illetékesek legutóbbi bejelentése szerint augusztus közepén kerül a kormány napirendjére a magyar sertéshúsra kivetett védővám felfüggesztésének kérdése. Az elkészült tervezet szerint a védővámot csak a sertéshús esetében szüntetnék meg, a sertéshúskészítmények, a baromfi és a baromfihústermékek megemelt vámja továbbra is érvényben marad.
