Jelentős javulás figyelhető meg a cégek kapacitáskihasználtsági mutatóiban az első félévben - derül ki a Gazdasági Minisztérium összesítéséből. A tárca 4668 gazdálkodó szervezet adatait dolgozta fel. Az egy évvel korábbihoz képest az első félévben mintegy 5 százalékponttal emelkedett a magas és több mint 2 százalékponttal csökkent az alacsony kapacitáskihasználtsággal működő gazdálkodó szervezetek aránya. A kimutatás szerint az alacsony kapacitáskihasználtság a gazdálkodó szervezetek egytizedére jellemző. A múlt év első félévéhez képest az idén minden vállalati kategóriában megfigyelhető a magas kapacitáskihasználtságú cégek arányának emelkedése. Ezzel egyidejűleg mindenütt csökkent az alacsony tőkehasznosítású gazdálkodó szervezetek aránya.
