Az Igazságügyi Minisztériumban elkészült a lobbitörvény tervezete, amit rövidesen megtárgyal a kormány - mondta el egy szombati miskolci fórumon Dávid Ibolya igazságügy-miniszter. A törvény a jogalkotás területén való érdekkijárást kívánja szabályozni, lehetővé téve, hogy a gazdasági szervezeteknek, kamaráknak, egyéni vállalkozóknak, magánszemélyeknek, társadalmi szervezeteknek és szakszervezeteknek szabályozott lehetősége legyen eljuttatni véleményüket a jogalkotókhoz.
A lobbitevékenység feltétele az úgynevezett lobbilistára való felkerülés, a jogalkotónak pedig kötelessége lesz az érdekkijárásra jogosult szakmai érveit, véleményét meghallgatni, s velük konzultálni egy-egy törvény előkészítésekor. A lobbitörvénynek azokat az érintett cégeket, társadalmi szervezeteket és egyéneket kell helyzetbe hoznia, amelyeknek megvan a felkészültségük ahhoz, hogy egy-egy jogszabály megalkotása előtt részt vehessenek annak szakmai előkészítésében.
