BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több vonalat üzemeltet a GySEV

A Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GySEV) Rt. év végéig átveszi a Magyar Államvasutak (MÁV) Rt.-től a Sopron-Szombathely vonal üzemeltetési jogát. Ez a lépés új lehetőséget jelent a vasúttársaságnak, ezzel ugyanis hagyományos kelet-nyugati forgalma mellett megnyílik előtte a déli irányba történő áruszállítás lehetősége is.

2001. július 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A GySEV-től elvárható, hogy az északnyugati régióban ne csak saját tulajdonában lévő pályaszakaszokat működtessen, hanem szerepet vállaljon olyan a Magyar Államkincstár tulajdonában lévő és jelenleg a MÁV által üzemeltetett vasútvonalak kiszolgálásában is, mint a Sopron-Szombathely vasútvonal - mondta Fónagy János, a közlekedési tárca vezetője szerdán Sopronban. A GySEV év végéig veszi át a MÁV-tól az említett vonal üzemeltetését, ezen a szakaszon a személyszállítási feladatok mellett a teherszállítást is átvállalva - mondta Berényi János, a GySEV elnök-vezérigazgatója. A vasúttársaság hagyományosan kelet-nyugati irányú forgalmat bonyolít le, ezért az árufuvarozás terén új lehetőséget teremt számára a szombathelyi vonal átvétele. Ezzel ugyanis az erősen leterhelt észak-déli európai vasúti tranzitútvonalról több százezer tonna áru szállítását átterelhetik az új vasúti folyosóra, amely a Bécsből kiinduló, Sopronon keresztül Szombathelyen át Grazba, majd Olaszországba, illetve Szlovéniába és Horvátországba tartó áruszállítás folyosója lehet. (Úgy tudjuk, a vonalszakasz üzemeltetési jogának átvételével együtt a GySEV munkatársakat is átvesz a MÁV-tól).
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet