Először a magyarországi verseny történetében idén telt ház lehet a Forma-1-es futamon s várhatóan rekordbevételt könyvelhetnek el a szervezők. A tervek szerint 3,2-3,4 milliárd forint folyhat be a jegyek értékesítéséből - mondta Palik László, a Hungaroring Rt. elnök-vezérigazgatója keddi sajtótájékoztatóján. Negyven nappal a futam előtt a jegyek 73 százalékát adták el, vannak olyan lelátók, amelyekre már nem lehet jegyet venni. (Tavaly 2,7 milliárd forint jött be a jegyek eladásából.) Az állam idén 400 millió forinttal támogatja a futamot, s információink szerint ennél valamivel kevesebb pénz folyhat be annak a megállapodásnak köszönhetően, amelyet rövidesen aláír a társaság a Marlboróval, kihasználva, hogy a kormány egy rendelettel lehetővé tette a dohánytermékek reklámozását. Deutsch Tamás sportminiszter szerint jó ütemben folynak a tárgyalások a kormány és Bernie Ecclestone között arról, hogy 2011-ig meghosszabbítsák a magyarországi futamok megrendezésének jogát. Az érvényes szerződés 2006-ig szól.
A bevételek legnagyobb része a Bernie Ecclestone-nak fizetendő jogdíjra megy el, a konkrét összeg üzleti titok, ám az ismert, hogy a Magyar Nagydíj utáni jogdíj évről évre nő, és immár csaknem akkora, mint amennyit a nagy rendezői hagyományokkal rendelkező országok fizetnek. A bevétel többi részét jórészt beruházásokra fordítja a Hungaroring Rt., ám a fejlesztések értékét csak később tudja megmondani Palik. Idén új versenyirányító és sajtóközpont épül, s bővítik az ülőhelyek számát is, a Széchenyi terv egyik pályázatán elnyert összegből pedig offroad- és motokrosszpálya épül a Hungaroring mellett.
D. J.
