A Malév reményei szerint két éven belül nyereségessé válik a július 1-jén indított manchesteri járat. Borsos György, a Malév Rt. területi vezetője az MTI-nek elmondta, hogy idén még veszteséges lesz, ám jövőre nullszaldós, és 2003-ra nyereséget várnak a hetente ötször közlekedő járattól. Nagy-Britannia és Magyarország között évente 400 ezren utaznak, a Malév jó esélyt lát arra, hogy a manchesteri járat utasainak száma egy év alatt 30 ezer fölé emelkedik. Az első foglalások alapján úgy tűnik, hogy őszre az átlagos férőhely-kihasználtság a járaton – melyen most 64 férőhelyes Fokker közlekedik – átlagosan elérheti a 75 százalékot.
