BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az erős forinton sokat veszített az élelmiszeripar

2001. július 6. péntek, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forint felértékelődése miatt az élelmiszer-ipari cégeknek az exporton keletkezett árvesztesége eddig elérte a 7,5 milliárd forintot - közölte Piros László, az Élelmiszerfeldolgozók Országos Szövetségének (ÉFOSZ) főtitkára az MTI-vel. A forint erősödése miatt az élelmiszer-ipari cégek az év végéig várhatóan mintegy 30 milliárd forintos kiviteli veszteséget lesznek kénytelenek elkönyvelni. Ezek a veszteségek elsősorban a hús-, a baromfi-, a konzerv-, a növényolaj- és a boripart érintik. Ezek az ágazatok adják a magyar élelmiszerexport mintegy háromnegyedét. Az élelmiszerexport értéke a múlt évben elérte az 1,6 milliárd dollárt. Ez idén várhatóan 1-2 százalékkal növekszik. Ugyanakkor az év első öt hónapjában az élelmiszer-ipari export volumene 3 százalékkal csökkent. Az ÉFOSZ szerint ez a csökkenés az év hátralévő részében kiegyenlítődik.
Az ágazat tavalyi teljes árbevétele 1700 milliárd forint volt, ami az idén előreláthatólag 2000 milliárd forintra nő. Az árbevétel 20 százalékát az export adja.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet