BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkésett városatyák, türelmetlen főpolgármester

2001. június 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Furcsa helyzet állt elő tegnap a Fővárosi Közgyűlésben: jóllehet a városatyák rendszeresen késve jelennek meg az ebédszünet után az ülésteremben, Demszky Gábor főpolgármester most megelégelte a lassúságot, és a szokásos várakozás helyett berekesztette a közgyűlést. Ezzel nehéz helyzetbe hozta a kerületeket, amelyek a forrásmegosztás módosítására, az eredetileg tervezettnél nagyobb juttatásokra számítottak - ez a napirendi pont ugyanis csak délután került volna terítékre. Időközben (fél órával a kitűzött kezdési időpont után) megérkeztek a szocialista képviselők, akik elnézést kértek a késésért, de ekkor már hiába akarták folytatni a tanácskozást. Demszky, bár hajlott rá, ekkor már nem visszakozhatott, a MIÉP ugyanis a szervezeti és működési szabályzatra hivatkozva megakadályozta a közgyűlés újbóli megnyitását. A főpolgármester információink szerint jövő hét csütörtökre hívja össze újra a közgyűlést, ahol a kerületek támogatása is napirendre kerülhet.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet