A Magyar Nemzeti Bank szóvivője a Reutersnek közölte, hogy az MNB, bár túlságosan erősnek tartja a forintot, nem vásárol intervenciós céllal devizát azelőtt, hogy az árfolyam elérné a sáv erős szélét. A bejelentést verbális intervencióként értelmezte a piac, a forint ennek hatására 20 bázispontot gyengült.
Úgy tűnik, az MNB nem szeretné ilyen erősnek látni a forintot, de az nem tekinthető komoly fenyegetésnek, hogy deklarálja, nem avatkozik be - vélekednek elemzők. Zsoldos István, a Concorde Értékpapír Rt. elemzője a bejelentés után sem tartja kizártnak az intervenciót, és így vélekedik több külföldi befektetési bank is. A belföldi elemzők jelentős része inkább hajlik arra, hogy a jegybank tényleg csak a sáv szélén lép be a piacra.
(NAPI)
