BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerdán dönt a magyar hús vámjáról a román kormány

2001. június 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A román kormány szerdai ülésén foglalkozik a magyar sertés- és baromfihús behozatalával szemben két évvel ezelőtt bevezetett protekcionista intézkedések felülvizsgálatával - közölte hétfőn Ilie Sarbu román mezőgazdasági miniszter. A román kormány 1999. július 1-jétől a belső piac védelmére hivatkozva 20 százalékkal, 45 százalékra emelte a magyar hús és húskészítmények vámját. A román húsipar szerint a sertéshús behozatalára 5-7 százalék vámot kellene megállapítani annak érdekében, hogy meg lehessen állítani az árak folyamatos növekedését és biztosítani lehessen a belső ellátást. A román és magyar illetékesek május végén állapodtak meg arról, hogy Románia július elsejétől a sertéshús esetében visszaállítja a kedvezményes CEFTA-vámot. Román részről ezt június folyamán többször megerősítették, de Bukarest mindeddig nem talált időt arra, hogy a kérdést valamelyik kormányülés napirendjére tűzze. A múlt héten azután Románia jelezte, hogy a státustörvény miatt kész felülvizsgálni egyes Magyarországgal kötött kétoldalú megállapodásokat, így elképzelhető az is, hogy az e heti kormányülés demonstratívan nem hagyja jóvá a vámok csökkentését.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet