Demszky Gábor főpolgármester saját hatáskörében jelentősen, de a maximális emelési lehetőséget nem kihasználva növelte a parkolási díjakat a fővárosban. Az V. kerületben az eddigi 140 helyett ezentúl 180, a Nagykörúton belül az V. kerület kivételével 100 helyett 180 forintot kell fizetni. A budai belső területeken 180 forint lesz a tarifa, azon kívül 100. A Margitszigeten duplázódik a tarifa, szerdán reggeltől itt 240 forintba kerül egy óra.
