A Magyar Televízió elnöki tisztségére beadott pályázatokat tegnap bontották fel, s Bara István, Mendreczky Károly és Szenes Andrea mellett Friderikusz Sándor is aspirál a vezetői posztra. Az MTV-kuratórium elnöksége a pályázatokat július 12-ig bírálja el, majd javaslatot tesz a 25 tagú kuratóriumnak az elnökség által megnevezett jelölt megválasztására. Friderikusz így búcsút inthet a tv2-nek, ugyanis Pintér Dezső, a kereskedelmi csatorna elnöke az Indexnek elmondta, hogy Friderikusz a továbbiakban nem dolgozhat tovább az adónál. A showman már legyártott műsorait valószínűleg még levetíti a tv2.
