Az Európai Unióhoz való csatlakozásig a magyar külgazdasági stratégia fő eleme a magyar export növelése és a külföldi befektetések ösztönzése mellett a szomszédos országokba irányuló magyar tőkekivitel támogatása - közölte Martonyi János külügyminiszter a Külgazdasági Tanács tegnapi ülését követő sajtótájékoztatón, Budapesten. Martonyi szerint a magyar export értéke az idén eléri a 31 milliárd dollárt.
