BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beruházási helyett fejlesztési adókedvezmény

2001. május 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A parlament által kedden elfogadott pénzügyi törvénycsomag egyebek mellett a társaságiadó-törvényt is módosítja. A kihirdetés napjától hatályos az a szakasz, amely szerint a társaságiadó-kedvezményt az uniós csatlakozás napjától csak a már megkezdett beruházás után lehet igénybe venni, viszont ugyanattól a naptól fejlesztési adókedvezmény néven új preferencia működik. Ezt a támogatást kérni kell a kormánytól, amely - az addig elkészülő rendeletben meghatározott feltételek szerint - dönt a megítélésről. A fejlesztésnek nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő jelentőségűnek kell lennie, ez azt jelenti, hogy legalább 10 milliárd forintot kell invesztálni, illetve 500 fővel növelni az átlagos állományi létszámot. (A külön meghatározott kiemelt térségekben elég 5 milliárd forint beruházás, illetve 300 fős létszámnövelés.)
A beruházás értékéből legalább 50 százaléknak új beruházásnak kell lennie, míg a felújítás legfeljebb 20 százalék lehet. Külön feltételek vonatkoznak majd az érzékeny ágazatokra, továbbá a mezőgazdaságra. Érzékeny ágazat például a vas- és acélfeldolgozás, a szállítás és a hajóépítés is. Azt, hogy mekkora társaságiadó-kedvezményt kap a befektető, a kormány dönti el. A kérelem benyújtásakor díjat kell fizetni, ennek nagyságát a pénzügyminiszter állapítja meg.
N. G.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet