Magyarország az európai uniós harmonizáció keretében az EU-csatlakozásig vízumkötelezettséget vezet be azokkal az országokkal szemben, amelyek állampolgárai csak ilyen okmány birtokában utazhatnak be az EU tagországaiba - közölte Zanathyné Martin Györgyi, a külügyi tárca konzuli főosztályának vezetője sajtótájékoztatón pénteken. A tárca arra kéri a külföldre utazni szándékozó magyar állampolgárokat, hogy előzetesen tájékozódjanak, kell-e vízumot kérniük az adott országba. A Külügyminisztérium internetes honlapján közzéteszi a megváltozott szabályokat.
