A közbeszerzési törvény módosításának beterjesztése a tárcaegyeztetések elhúzódása miatt csúszik, ám még mindig van remény arra, hogy a parlament tavaszi ülésszakán az Országgyűlés elé kerüljön. Erről Németh Anita, az Igazságügyi Minisztérium (IM) főosztályvezetője beszélt az Országgyűlés közbeszerzéseket vizsgáló bizottságának ülésén. A képviselők egyetértettek a közbeszerzési értékhatárok emelésének javaslatával, így azok az árubeszerzésnél 50 millió forintra, a szolgáltatásnál 30 millió forintra, építési beruházásoknál 100 millió forintra, míg az előminősítési kötelezettségnél 300 millió forintra nőnének. Németh Anita közölte: az IM jelenlegi tervezetében nem szerepel az értékhatárok emelése, ehhez a költségvetési törvényt is módosítani kellene, ami 2002 végéig rögzíti az értékhatárokat.
