BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedével nőtt az MSZSZ árbevétele tavaly

2001. május 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Szállítmányozók Szövetségének (MSZSZ) 65 állandó és 19 társult tagvállalata 2000-ben együttesen 150 milliárd forint árbevételt ért el, ami 23 százalékos növekedés az előző évhez képest - tájékoztatta Kis Pál, a szövetség sajtófőnöke az MTI-t. Kis elmondta, hogy a 23 százalékos árbevétel-emelkedés elsősorban a logisztikai, raktározási és gyűjtőforgalmi tevékenység növekedésének köszönhető. A közgyűlésen elhangzott, hogy egyértelműen visszaszorult a vasút szerepe a hazai árufuvarozásban. A közúti szállításban továbbra is az okoz gondot, hogy kevés a nemzetközi fuvarengedéllyel rendelkező társaság.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet