A miniszterelnök a Magyar Rádió Vasárnapi Újság című műsorának adott interjújában kiállt amellett, hogy szét kell választani a szociális ellátások és a nyugdíjak finanszírozását, amelyek kifizetése jelenleg ugyanabból a kasszából, a nyugdíjalapból történik. Orbán szerint a továbbra is nemzeti érdekkörbe tartandó állami gazdaságok privatizációja sikertörténet lesz. Ebbe a magánosításba szeretnék bevonni az ott dolgozók - szándékai szerint - 65-70 százalékát úgy, hogy számukra pénzügyi lehetőségeket is teremtenek. A kormányfő szerint Bábolna történelmi része, a Ménesbirtok állami tulajdonban marad, míg a baromfiágazatot magyar - vagy, ha ez nem sikerül - külföldi tőke bevonásával értékesítik. Orbán megerősítette, hogy az állam vissza akarja vásárolni a Mol Rt.-től a gázüzletágat a kereskedelemmel, a szállításra alkalmas csőrendszerrel és a belföldi gázkitermelés kizárólagos jogával együtt.
