BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az internet-előfizetések adják a fő bevételeket

Az internetszolgáltatók elsősorban a bérelt vonalú hozzáférés esetében várják az árak mérséklődését a következő 12 hónapban, a hagyományos kapcsolt vonali és ISDN-hozzáférés esetében az előfizetői díjak stagnálását prognosztizálják - derül ki a GKI Gazdaságkutató Rt. idei első negyedéves felméréséből.

2001. május 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyarországi internetpiacon a szolgáltatók az internetszolgáltatás területén a rendkívül kiélezettnek ítélt verseny intenzitásának kismértékű csökkenését várják, míg a verseny fokozódását prognosztizálják az elektronikus kereskedelemben és annak részpiacain, az internetes reklámpiacon és a tartalomszolgáltatás terén.
A mostanra kialakult tendenciának megfelelően továbbra is az ISDN-en és a bérelt vonalon keresztül csatlakozók arányának növekedése várható a hagyományos kapcsolt vonalon csatlakozók részarányával szemben - vélekedik a GKI Gazdaságkutató Rt. - a Webigen Rt.-vel és a Sun Microsystems Magyarországgal együtt készített felmérésében. Az internetszolgáltatók árbevételének legjelentősebb részét az előfizetésekből származó bevételek teszik ki. Ennek aránya azonban kismértékben csökken a következő 12 hónapban, növekedést várnak viszont a szolgáltatók a reklámból és szerverbérlési díjból származó, valamint az egyéb bevételek terén.
A szolgáltatók a versenyképesség javulását gátló tényezők közül a magas működési, hardver- és szoftverköltségeket, a túl sok domináns versenytárs piaci jelenlétét, valamint a drága szakképzett munkaerőt tartják a legjelentősebbnek. A szolgáltatók 2001-ben átlagosan az előfizetők számának 34 százalékos növekedését várják.
A későbbi potenciális internetszolgáltatók, a kábeltévé társaságok 75 százalékának van csillagpontos rendszere, de a fennmaradó 25 százalék is egy éven belül be kívánja vezetni azt. Saját weboldala a cégek 28 százalékának van, 16 százalék a közeljövőben hozza létre honlapját. A válaszadók 13 százalékánál van jelenleg is internetezési lehetőség a hálózaton. A felmérés résztvevői a következő 12 hónapban a jelenlegi maximális kimenő sávszélesség átlagosan 32 százalékos bővítését tervezik, ez a növekedési arány a maximális bemenő sávszélesség esetében 25 százalék. A válaszadók a kábeltévé-előfizetők számának 25 százalékos növekedését várják 2001-ben.
(NAPI)

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet