A kormányzat célja az, hogy 2006-ig az egész országban kiépüljön a kerékpárút-hálózat gerince, amely a kerékpáros turizmus erősítését és a személyautó-forgalom csökkentését szolgálja - mondta Manninger Jenő, a Közlekedési és Vízügyi Minisztérium politikai államtitkára vasárnap Balatonalmádiban. Az államtitkár hozzátette, hogy az országos alaphálózat egyelőre csak terv, megvalósításához felmérések és további egyeztetések szükségesek - adta hírül az MTI.
