A miniszterelnök május 15-i hatállyal kezdeményezi a köztársasági elnöknél Frajna Imrének, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkárának, illetve Kávássy Sándornak, a Környezetvédelmi Minisztérium politikai államtitkárának a felmentését - közölte az MTI-vel Borókai Gábor kormányszóvivő. A kormányfő ugyanilyen határidővel elfogadta Horváth Zsoltnak, az Egészségügyi Minisztérium politikai államtitkárának lemondását. A szóvivő közlése szerint a Környezetvédelmi Minisztérium államtitkárának felmentését Turi-Kovács Béla miniszter kezdeményezte. Frajna és Kávássy tudomásul veszi a döntést.
