BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadták az MFB-ről szóló törvényt

2001. május 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országgyűlés elfogadta a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Részvénytársaságról szóló törvényjavaslatot kedden. A jogszabály értelmében az állam tartós tulajdonában lévő fejlesztési bankként az MFB elsősorban a nagy infrastrukturális beruházások finanszírozásában, illetőleg egyes projektek kereskedelmi bankokon keresztül történő refinanszírozásában tölt be meghatározó szerepet.
A jogszabály kimondja, hogy a rendelkezésre álló saját források folyamatos bővítése érdekében az éves eredményt kizárólag a tőketartalék növelésére lehet fordítani. A pénzintézet jegyzett tőkéjét a jelenlegi 47,98 milliárd forintról 2001. június 30-ig 60 milliárd forintra emelhetik, amelynek forrását a költségvetés biztosítja. A törvény rendelkezik arról is, hogy az MFB-t a pénzügyi felügyelet mellett a társaság felügyelőbizottsága, a tulajdonosi jogok gyakorlója, az Állami Számvevőszék, valamint a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is ellenőrizze.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet