A magyarországi turizmus minden eddiginél jobb eredménnyel, mintegy 260 millió eurós bevétellel zárta az első negyedévet – jelentette ki Budai Zoltán, a Gazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára pénteken egy vidéki rendezvényen. Az előzetes adatok szerint ez 20 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában, és minden esély megvan arra, hogy Magyarország turizmusból származó bevételei idén meghaladják a tavalyi 3,2 milliárd eurós rekorderedményt.
