Az EU-hoz csatlakozni kívánó tíz ország közül elsőként Magyarországon megalakult a SAPARD Monitoring Bizottság – tájékoztatta Szaló Péter, az agrártárca helyettes államtitkára, a testület elnöke az MTI-t pénteken. A bizottság feladatai közé tartozik a SAPARD-program végrehajtásának nyomon követése, a célkitűzéseinek megvalósításában elért eredmények vizsgálata. A testület tagjai között túlsúlyban van a szakmai és érdekvédelmi szervezetek képviselete, de ülésein tanácsadói joggal részt vesznek az EU Bizottságának képviselői is.
