Az árvíz sújtotta szatmár-beregi térségben megkezdődött a megrongálódott, összesen 300 kilométer hosszúságú közúthálózat helyreállítása, a munkálatokra 5,1 milliárd forintot fordítanak a központi költségvetésből. Hegedüs Csaba, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Állami Közútkezelő Kht. ügyvezető igazgatója pénteken az MTI-nek elmondta, hogy az állami tulajdonú utak rendbetétele 3,6 milliárd, az önkormányzatiaké pedig 1,5 milliárd forintba kerül. A nagyobb mértékű útjavításokat és aszfaltozásokat május második felében kezdik. A kivitelezés további résztvevőit hetven pályázó cég közül választják ki. A helyi kis- és középvállalkozások elsőbbséget élveznek a megbízás során.
