BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz fejlesztési tervei

2001. április 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fidesz országos elnöksége csütörtöki ülésén támogatásáról biztosította azt a kezdeményezést, hogy az épülő Nemzeti Színház környékén kulturális centrumot hozzanak létre és ehhez a kormány is nyújtson költségvetési támogatást - közölte az MTI szerint Pokorni Zoltán az elnökségi ülést követő sajtótájékoztatón. A Fidesz alelnöke elmondta, hogy a Nemzeti Színház környékén levő telkeken kaphatna helyet a Modern Magyar Művészeti Múzeum, a Hagyományok Háza és a Nemzeti Filharmónia épülete is. Az oktatási miniszter szorgalmazta, hogy egy több ezer fő befogadására alkalmas konferenciaközpont is épüljön ebben a városnegyedben. A Fidesz elnöksége kezdeményezi az M0-s körgyűrű keleti és déli ívének fejlesztését is és a testület javasolja, hogy mindkét beruházás kivitelezését még ebben a ciklusban kezdjék meg. Az elnökség álláspontja szerint a keleti szakaszon az autóút kétszer kétsávossá bővítése legkésőbb 2002 elején megkezdődhetne.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet