BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerdától nő az üzemanyagok ára

2001. április 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. szerdától literenként 5 forinttal emeli a motorbenzin, 4 forinttal pedig a gázolaj fogyasztói árát, így a 98-as ólmozatlan benzin 254,50, a gázolaj pedig 213 forintba kerül holnaptól. A társaság közleménye szerint erre a lépésre azért van szükség, mert a nemzetközi kőolajtermék-piacokon az elmúlt héten is folytatódott az alacsony készletek és a növekvő felhasználás által kiváltott áremelkedés. A tendenciát egy rendkívüli esemény, az egyik legnagyobb európai kőolaj-finomítóban történt hétfői robbanás is erősítette. Ezek a hatások mintegy 10 százalékos áremelkedést váltottak ki a piacon.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet