A mezőgazdaság kibocsátása a múlt évben az előzetes adatok szerint - 1999-es árakon számolva - 6 százalékkal volt alacsonyabb az előző évinél - derül ki a KSH adataiból. A növénytermelés kibocsátása 12 százalékkal csökkent, míg az állattenyésztésé 1 százalékkal nőtt tavaly, az élelmiszeripar termelése pedig 7 százalékkal haladta meg az előző évit (NAPI Gazdaság, 2001. április 19., 3. oldal). A mezőgazdasági és élelmiszer-ipari export mennyisége 3,6 százalékkal, az importé pedig 12,3 százalékkal növekedett az előző évhez képest. Az élelmiszer-gazdaság a külkereskedelmi forgalomból - folyó áron számítva - 302 milliárd forint bevételt realizált, ami 11 százalékkal haladja meg az előző évit.
