BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavaly nőttek az agrártermelői árak

A magyar mezőgazdaságnak a bruttó hazai termékben (GDP) való részesedése 4,5 százalékra csökkent tavaly az előző évi 4,9 százalékról a Magyar Agrárkamara (MAK) adatai szerint. A termelők tavalyi nyereségét - az előző évi 6 milliárdos veszteséggel szemben - mintegy 10 milliárd forintra becsülő kamara szerint az ágazatban 1500 milliárd forint értékű fejlesztésre lenne szükség.

2001. április 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt évben a mezőgazdaság aránya a GDP-ben 4,5 százalékra csökkent az előző évi 4,9 százalékról, s bár a beruházások folyó áron 3,6 százalékkal nőttek, reálértékben tovább csökkentek, 83 milliárd forintra - összegezte a mezőgazdaság tavalyi helyzetét Csikai Miklós, az MAK elnöke tegnap. A gabonatermés 10 millió tonna alá csökkent, az állatlétszám pedig a tenyészalapanyag vonatkozásában is visszaesett. A gabonafélék átlaghozamai alig érik el az EU átlagának 65 százalékát, az állatállomány-sűrűség pedig 100 hektár mezőgazdasági területre vetítve szarvasmarhánál az uniós átlag 23 százaléka, a juh esetében 18 százaléka. A mezőgazdasági termelői árak a többéves mélyrepülés után - elsősorban a termelés visszaesése miatt - 22,5 százalékkal emelkedtek tavaly, a növényi termékeknél a növekedés 30,8 százalék, az állatoknál és állati termékeknél 12,3 százalék volt.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet