A közbeszerzési törvény módosítását célzó, az Igazságügyi Minisztérium (IM) által készített előterjesztésről folyó tárcaközi egyeztetés április 26-án lezárul, így nem lesz akadálya annak, hogy a módosító csomag májusban a kormány, majd a parlament elé kerüljön - közölte Németh Anita, az IM főosztályvezetője az Országgyűlés közbeszerzéseket vizsgáló bizottságának pénteki ülésén. Az IM módosítási javaslata kiterjed a közbeszerzések értékelésére és elbírálására, az üzleti titok és a nyilvánosság viszonyára, a közbeszerzési szerződések utólagos ellenőrzésére, valamint a jogsértések szankcionálására.
